ARCHIV AKCÍ 2007
  4. RUPRECHTICKÁ POUŤ - 31.08.–02.09.2007  ( PLAKÁT )

Tak 4. pouť U kapličky v Ruprechticích je minulostí, byla to monstr akce se vším, co k tomu patří. Mega lunapark, veliké množství stánků, několik stanů s občerstvením a na konec nejen pro děti vystoupení MAXIM TURBULENC. Počasí se povedlo, takže už jen poděkování majiteli za pronajatý pozemek.
 

FOTOBANKA

  3. DĚTSKÝ DEN V RUPRECHTICÍCH - 03.05.2007  ( PLAKÁT )

Tak jsme se ráno těšili, že když je hnusně, nikdo nepřijde, my si v klidu všechno zabalíme, dáme si grog a párek a vrátíme se domů. Ruprechtičák a liberečák vůbec je ale tvor drsný, a zataženo s přeháňkami ho rozhodně od zábavy neodradí. O všechny atrakce byl velký zájem, ruprechtické tolary lítaly vzduchem, u výdeje bonbónů byl hrozný nával, stejně jako v klubovně, kam se přemístila dvě loutková představení. Počasí nakonec jenom celý den vyhrožovalo, ale k ničemu většímu se naštěstí neodhodlalo. To, že se dětský den už zase povedl, bylo vidět na dětech i dospělých. Příště snad zase bude i lanová dráha a nějaká ta novinka, abychom se stále neopakovali. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme nashledanou.
 

FOTOBANKA

  4. RUPRECHTICKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI - 18.-19.05.2007  ( PLAKÁT )

Čtvrté ruprechtické slavnosti svijanského piva dostaly od vrchního vedoucího všehomíra tak překrásné počasí, až se tajil dech. V produkci a konzumaci nám tedy nic nebránilo. Páteční úvod do problematiky bigbítu v Ruprechticich patřil liberecké formaci KOSTKA. Po ní následovalo první letošní překvapení, pražská kapela SIMPLE MUFFIN. Usměvavá parta čtyř mladých jinochů, přesně zahraný funk rock s lehkostí a pohodou, zpěvák s překvapivým rozsahem, liberecký šovinista by nevěřil, že jsou z Prahy. Další formace SATIRA REGULA z Jičína svým ostrým nástupem emohardcoremetalu (jak se sami charakterizují) rozrazila vzduch sekerou a připravila partu hrozičů pro páteční závěr, DROBNÝ ZA BŮRA.

Sobotní produkce začala ve 14.00 libereckou kapelou POP ST.CLARE, posledním to počinem známého a všemi oblíbeného regionálního bubeníka okresního formátu Vítka Suchomela. Jejich trumpetový popík se zpěvačkou nás příjemně naladil na tradiční a očekávanou skupinu MAKENZEN, libereckého to zástupce jižanského country noir. Vzhledem k tomu, že se punková legenda ZIKKURAT v pátek už zase rozpadla, měli vaši oblíbení VINTAGE BAND dvojnásobek prostoru pro rock,n,roll, což většina z vás jistě ocenila. Po nich následovalo letošní druhé překvapení, umělci z České třebové, skupina NIL. Zpěvačka tančící na ohnivé kouli kytarového nářezu. Prostě pávr v ryzí podobě. U následující skupiny CHOCOLATE JESUS je psaní oslavných ód nošením sov do Athén. Byli skvělí jako vloni, nový kytarista je šikula a Kristýnka nás zase rozsekala svým roztančeným zpěvem vlastních úžasných textů. Závěr večera patřil poslednímu letošnímu překvapení, TOXIC PEOPLE. Teda pánové, to byl nářez. A ty texty . A ty vohozy. A ty klapky do toho. A ta píseň o automatické pračce. To byl závěr večera pro vopravdickýho drsnýho rockera.
Letošní nasměrování pódia, a tím hlavně zvuku, mělo za následek, že se městští policisté, se kterými jsem hovořil, velice radovali a divili, protože naštvaných telefonátů bylo asi 10 procent oproti loňskému rocku. Přesto bych se rád jménem spolku omluvil všem postiženým, a ubezpečil je, že mají zase na chvilku klid.

Vaše připomínky a návrhy dramaturgických i jiných změn příštích pivních slavností posílejte na náš E-Mail. Děkujeme...
 

FOTOBANKA

  3. VELIKONOČNÍ TRHY V RUPRECHTICÍCH - 08.04.2007  ( PLAKÁT )

V neděli 8.dubna 2007 se konaly třetí velikonoční trhy, v okolí kostela v Ruprechticích. Již tradičně se prodávalo pečené sele, klobásky, Svijanský ležák, medovina a další. Ani letos nechyběly stánky s tradičními velikonočními produkty a úspěšná škola pletení pomlázky. I přes opravdu velkou zimu si návštěvníci tuto akci nenechali ujít a snad jim i zpříjemnila velikonoční svátky. Na závěr snad jedna reklamace : na stánku s občerstvením chyběl Kudrnáčovi svařák!
 

FOTOBANKA

  3. RUPRECHTICKÝ SOUSEDSKÝ BÁL - 10.2.2007  ( PLAKÁT )

Třetí ples Spolku ruprechtických sousedů proběhl fantasticky, famózně, úžasně, překrásně a ve vysokém tempu. Kdo byl na minulých dvou trachtacích, tušil, že ho krátká trapná scénka nemine. Oficiální zahajovací předtančení tria břišních tanečnic (dámy, kolobouk dolů) bylo v těsném závěsu vystřídáno kvartetem břišních tanečníků pod vedením samotného spolkového lídra Kudrnáče, které své tanečnické nedostatky s přehledem zamaskovalo krásou mužných těl. Na štěstí pro návštěvníky dámské trio napravilo toto extempóre dalším povedeným břišním kouskem. Tradičně bohatá tombola letos přinesla gulášovou novinku a zájezd do

lázní Libverda. Po jejím rozprodání začalo další martýrium v podobě druhé krátké trapné scénky. Do sálu vběhlo asi 10 lyžařů rozdrážděných letošním katastrofálním nedostatkem sněhu a zrušenou Jizerskou , ve dvou občerstvovacích stanicích zlikvidovali veškerý tradiční pórek, ředkev, bagety a kořalku. Absolutně nedbajíce pokynů společensky již značně unaveného konferenciéra odhučeli neznámo kam. Zábava pak celkem nerušeně pokračovala do brzkých raních hodin, kdo si pamatuje závěr, tomu tiše závidím. Tak zase za rok. Wahadlo

 

FOTOBANKA

  VIDEO STARÉHO LIBERCE

Získali jsme krátké video ze starého Liberce, ve kterém uvidíte ulici Pražskou s historickými tramvajemi, budovu Dunaje, Bati i radnici a které rozhodně stojí za prohlédnutí. 

 

- SPUSTIT VIDEO (.wmv 6,5 MB)

- STÁHNOUT VIDEO (.zip 6,2 MB)