ARCHIV AKCÍ 2006
  3. RUPRECHTICKÉ VÁNOČNÍ TRHY - 17.12.2006  ( PLAKÁT )

Už klasická předvánoční akce na ruprechtickém náměstí. Tentokrát bohužel nepříznivě ovlivněná špatným počasím. Musíme si přiznat, že stánků s vánočním zbožím bylo opravdu málo. Ale to, že prodejci nepřijedou jen kvůli špatnému počasí - s tím opravdu nic neuděláme. Tak snad to pozitivní výborné prasátko, svařené víno a slušná návštěva lidí nejenom z Ruprechtic... 

 

FOTO Z LOŇSKÉHO ROKU

  3. RUPRECHTICKÁ POUŤ - 1.-3.9.2006 

V termínu od 1.9. do 3.9.2006 proběhla u kapličky opět ruprechtická pouť. Věříme, že se nám povedlo uspořádat minimálně stejně kvalitní akci jako v loňském roce 2005. 

 

 

FOTOBANKA   ( PLAKÁT )

  2. DĚTSKÝ DEN V RUPRECHTICÍCH - 3.6.2006

Rok se sešel s rokem a spolek pořádal opět Dětský den. Tentokrát nově v areálu bývalého Svazarmu u kapličky v Ruprechticích. Že to byla dobrá volba, ukázaly davy příchozích a hlavně šťastné dětské tváře. Pro děti bylo připraveno mnoho soutěží, loutkové představení a spousta odměn. Nejsložitější bylo nakonec zajistit slušné počasí, ale kdo umí, ten umí. Zvláštní poděkování Zuzce a všem dobrovolníkům.

 

FOTOBANKA

  3. PIVNÍ SLAVNOSTI V AREÁLU HOSPODY U KUDRNÁČE - 19.-20.5.2006

Rok s rokem se seběhl a v Ruprechticích od hospody U Kudrnáče opět vzduchem zaduněl bigbít, tentokrát potřetí. Tato nyní již tradiční akce s celkem fádním názvem „Pivní slavnosti“ opět rozčeřila ospalou atmosféru naší městské části (potažmo několika přilehlých) a stala se pro mnohé z nás vítaným povyražením, pro některé rachotící noční můrou a to hned dvoudenní. Je v našich luzích a hájích známo, že Spolek ruprechtických sousedů nevynechá jedinou příležitost k rozpoutání hudebního šílenství a každá sebenepatrnější akce stává se většinou rockovým festivalem. Letošní Pivní slavnosti nezůstaly své pověsti nic dlužny a rozrazily vzduch sekerou hned první den,  tedy v pátek.   Po dvou letošních novinkách, 

CUI BONO z Trutnova a TEREZA KRADLA z Hradce Králové, zazářil liberecký MAKENZEN, který stejně jako vloni přinesl poctivou porci jižanského rocku a nakonec naše tradiční nasazená pecka: SCARRY 5, jejichž masivní útok na bubínky spoluobčanů přivedl do naší krásné čtvti poprvé tohoto víkendu policii. Ta po přečtení našeho povolení asistovala produkci až do 23.00, kdy se fanouškové honem honem utíkali vyspinkat do svých postýlek a nechali si zdát o dni druhém. Sobotní nářez začal ve 14.13 ruprechtického času vystoupením liberecké kinderpunkové formace PECH, která svým výborným punkem přilákala první návštěvníky. Po vystoupení liberecké skupiny KOSTKA následoval VINTAGE BAND, na jehož rock,n,rollové retro se roztančily naprosto všechny generace. Obrovským překvapením a skutečným bonbónkem pro fajnové šmekry se stala chrudimská formace CHOCOLATE JESUS. Jejich zvláštní perlivé melodie, ještě perlivější texty a snad úplně nejperlivější zpěvačka s ohněm v těle i v duši vnesly do naší kotlinky pod Ještědem zcela sváteční náladu (zpěvačka s bubeníkem se jmenují Kudrnáčovi, takže jsme okamžitě navázali družbu). Vaši (asi)milovaní DROBNÝ ZA BŮRA ve 20.08 netušili, že toho večera téměř uzavírají peloton. Celodenně rozpršené počasí si na závěr dovolilo ještě jednu parádičku. Z nebe namísto kapek spadl kvádr vody kombinovaný s lokální soukromou vichřicí. Ruprechtičtí RA zahráli jen pár pecek, když je rozběsněné živly vyhnaly z pódia doslova rychlostí blesku. Zvukař měl nádobíčko během dvou vteřin úplně durch, takže toužebně očekávaná ČERNÁ DÍRA již do akce nenastoupila. Rupechtičtí spáči šli s úlevou do hajan a promočení uplakaní rockeři od Kudrnáče zasedli na bar. I přes špatné počasí a neslavný závěr však akce splnila očekávání nás optimistů, a je zcela jasné, že se máme příští rok už zase na co těšit.

 

FOTOBANKA , ( PLAKÁT )

  2. VELIKONOČNÍ TRHY V RUPRECHTICÍCH - 16.04.2006

V neděli 16.dubna 2006 se konaly druhé velikonoční trhy, nově v okolí kostela v Ruprechticích. Již tradičně se prodávalo pečené sele, klobásky, Svijanský ležák, medovina a další. Ani letos nechyběly stánky s tradičními velikonočními produkty a úspěšná škola pletení pomlázky. Přesto, že počasí bylo doslova "aprílové" si návštěvníci tuto akci nenechali ujít a snad jim i zpříjemnila velikonoční svátky. Na závěr poděkování Ruprechtické faře, zvláště Pater Antonín nám vyšel ve všem vstříc.

 

FOTOBANKA

  JARNÍ ÚKLID RUPRECHTICKÉHO NÁMĚSTÍ - 8.4.2006

Jarní úklid se opravdu povedl! Sešlo se asi 25 lidí, kterým se podařilo uklidit náměstí přibližně za hodinu. Dík patří TSML za přistavený kontejner, ale hlavně vám, kteří jste přišli. PS: mrkněte na fotky.

 

 

FOTOBANKA

  2. RUPRECHTICKÝ SOUSEDSKÝ BÁL - 4.3.2006  ( PLAKÁT )

V letošním roce se konal již 2. RUPRECHTICKÝ SOUSEDSKÝ BÁL. Místo konání již tradičně - restaurace U Košků. 

 

 

FOTOBANKA